DisleksiVideo Galerisi

Amerikalı Nörolog ve Beslenme Uzmanından Disleksi Diyeti

Dr. Natasha Campbell McBride ve GAPS Sendromu

Amerikalı Nörolog ve Beslenme Uzmanından Disleksi Diyeti

Nöroloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Natasha Campbell McBride, otizmin yanı sıra şizofreni, depresyon, MS, epilepsi, disleksi gibi birçok hastalığın sebebinin bağırsak florasındaki dengesizlik olduğunu ortaya koydu ve GAPS Tedavi Protokolünü (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu için Doğal Tedavi Yöntemi) geliştirdi. 3 yaşındaki oğlunu “Tüm hastalıklar bağırsakta başlar” sözünden yola çıkarak geliştirdiği sistemle sağlığına kavuşturan Dr. Natasha Campbell McBride, çok sayıda hastaya da çare oldu.

GAPS Tedavi Protokolü’nün olmazsa olmazlarının başında kelle paça çorbası gelirken, taze et, balık, yumurta, fermente sebze, yoğurt, peynir gibi mayalanmış ürünler de sistemin en önemli besin araçları olarak öne çıkıyor.

Dr. McBride, geliştirdiği yöntemle tüm dünyada ismini duyurdu.Çeşitli eğitimler sonucunda sistemin öğretildiği yaklaşık 2 bin hekimin desteğiyle de farklı bölge ve ülkelerdeki hastalara umut olmak için çaba sarf ediyor.

2. GAPS Günleri kapsamında İstinye Üniversitesi’nde düzenlenen konferansta GAPS hastaları, öğrenciler ve akademisyenlerin sorularını yanıtlayan Dr. Natasha Campbell McBride, ardından İstinye Üniversitesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk ve tek Mikrobiyota Laboratuvarı’nı gezdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı